Thursday, 23 November 2017

Wszystkie wydarzenia

Zdarzenie 

Rebeka + Żółte Kalendarze
Tytuł:
Rebeka + Żółte Kalendarze
Kiedy:
31.08.2013 19.30 h
Gdzie:
Amfiteatr -
Kategoria:
Muzyka

Opis

REBEKA + Żołte Kalendarze
31.08.2013 , scena na scenie w Amfiteatrze, godzina 19:30, bilety 8 zł
bilety do nabycia w MCK (ul. Drzymały 26) pon.- pt. w godz. 8:00 - 15:00 lub tuż przed koncertem w Amfiteatrze

REBEKA ( Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny)
Wszystko zaczęło się od bunkra atomowego, gdzie pewnej nocy powstała piosneka stars. Keyboard z komunii przydał się na coś. Płaski bit jak z Ameryki i poszło. Potem były inne piosenki. I posypały sie zaproszenia na festiwale ( OFF, Open`er,The Great Escape w Brighton, Selektor i inne) , koncerty klubowe i pozytywne recenzje.
Pierwszy singiel duetu “Fail” szybko stał się piosenką tygodnia w radiowej Trójce. Zespół pojawił się na stronie MTV IGGY, na większości portali muzycznych oraz na mniejszych i większych blogach. W kwietniu 2012 muzycy wydali kolejny singiel, “Stars”.Wraz z singlem pojawił się pierwszy teledysk zespołu, który został wyświetlony ponad 20 tysięcy razy w ciągu niecałych 48 godzin po publikacji. Przez kilka miesięcy klip “Stars” odtwarzany był ponad 100 tysięcy razy.
Muzyka Rebeki to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Za tymi określeniami kryją się różnorodne kompozycje: dynamiczne, czasem liryczne, zawsze zadziorne. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio z analogowymi syntezatorami. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma.

https://www.facebook.com/pages/Rebeka/155331524520003

Żółte Kalendarze
Power pop w wykonaniu Magdy Karotki Turłaj, Wojtka Potockiego, Maurycego Kiebzaka Górskiego.Niezwykle uwodzicielski repertuar koncertowy prezentują niekiedy z irytującą nonszalancją albo z bezczelnie brawurową przebojowością. Prace nad debiutancką płytą trwają od początku istnienia zwołanego 4 lata temu składu, ale przecież „…melodia kończy się we śnie”. Potencjał został ujawniony znakomitym udziałem ŻK w kompilacji FURMAN.

http://www.youtube.com/watch?v=xBET8vrzK-A&feature=youtu.be

Koncert Organizowany jest w ramach promocji Getting Out Festival!

Miejsce

Venue:
Amfiteatr
You are here :  Start Wydarzenia Wszystkie wydarzenia Szczagóły - Rebeka + Żółte Kalendarze